„We Włoszech ukazała się właśnie nowa książka dziennikarza Emiliana Fittipaldiego „Lussuria. Peccati, scandali e tradimentti di una chiesa fatta di uomini” („Pożądanie. Grzechy, skandale i zdrady Kościoła złożonego z mężczyzn”). Czy to początek prawdziwej dyskusji o klerykalnej pedofilii we Włoszech?

Nie jest to pierwsza książka, która dotyka problemu pedofilii klerykalnej w kraju, w którego sercu leży Watykan. Z tematem mierzyło się już wielu znanych włoskich dziennikarzy i watykanistów, jednak ich praca była z reguły przemilczana. Na czym polega innowacyjność Fittipaldiego? Dziennikarz znany z tego, że wraz z Gianluigim Nuzzim skończył na ławie oskarżonych w Watykanie za napisanie swojej poprzedniej książki Skąpstwo, dziś mówi nam jasno: „Od 2013 roku w sprawie pedofilii klerykalnej Watykan nie poczynił ani jednego kroku do przodu. Żadnych faktów. Jedynie działania mające poprawić PR”.

W ostatnich miesiącach Fittipaldi jeździł po Półwyspie Apenińskim sprawdzając, co dzieje się z księżmi mającymi na sumieniu grzechy seksualne z nieletnimi (będącymi w rzeczywistości przestępstwami), a także biskupami, którzy powinni wyciągać wobec nich konsekwencje i czuwać nad ofiarami i ich  rodzinami.”

CZYTAJ WIĘCEJ: Fittipaldi: Doliczyłem się ponad 200 włoskich księży pedofilów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ