„Pod koniec września ub. roku  New York Times opublikował interesujący artykuł: Audio Reveals What John Kerry Told Syrians Behind Closed Doors (Zapis audio ujawnia, co John Kerry powiedział za zamkniętymi drzwiami Syryjczykom). (Rusłan Ostaszko z PolitRussia skomentował tę rozmowę tutaj.) Jednak NYT w swoim artykule pominął najbardziej pogrążającą wypowiedź Kerry’ego. Pełne wideo z zapisem dźwiękowym poniżej, a pod nim jedna największych rewelacji:

26:09: „Chodzi mi o to, że Rosja przystąpiła [do kampanii w Syrii] dlatego, że ISIL stawało się coraz mocniejsze. Daesz groził możliwością wejścia do Damaszku itd. Dlatego Rosja się włączyła. Bo nie chciała rządu Daesz. I wsparła Asada. I, i… my wiemy, że to narastało. Obserwowaliśmy. Widzieliśmy, że Daesz rośnie w siłę. I myśleliśmy, że Asad jest zagrożony. eee.. Myśleliśmy, że nasze, że prawdopodobnie poradzimy sobie, eee… no wiecie, że może wtedy Asad będzie negocjował. Zamiast tego macie Asada i macie Putina, który go wspiera”.”

CZYTAJ WIĘCEJ: John Kerry przyznaje, że Rosja przyłączyła się do wojny w Syrii, żeby powstrzymać ISIS, a USA używały ISIS do wywarcia presji na Asada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ