Pieniądz elektroniczny to jedno z głównych założeń Nowego Porządku Świata. Gotówka ma zostać wyparta na rzecz obrotu pieniądzem elektronicznym. Powodem takich działań są wyświechtane argumenty o walce z terroryzmem i oszustwami podatkowymi. Nikt się nawet nie zająknie nad faktem, że brak gotówki to ogromny krok w celu ograniczenia naszej wolności! Każdy wydatek może zostać skontrolowany przez elitę polityczno-finansową. Brak gotówki odbiera również możliwość anonimowych inwestycji w złoto lub inne przedmioty wartościowe będące alternatywą wobec inwestycji na ryku finansowym, którego główny produkt czyli pieniądz sukcesywnie traci na wartości. Okazuje się, że taka właśnie perspektywa idealnie wpasowuje się w plan jaki ma wobec Polski minister rozwoju – Mateusz Morawiecki.

W krajach zachodnich proces elektronizacji pieniądza postępuje. Szwecja już dzisiaj jest krajem niemal bezgotówkowym. Grecja i Włochy sukcesywnie ograniczają obrót gotówką. Francja czy Holandia już tego dokonały i ograniczyły płatność gotówką do 1 tys. euro.

A jak ma się ta kwestia w Polsce? Każdemu kto z nadzieją patrzy na poczynania naszego rządu warto zwrócić uwagę na fakt, że wicepremierem i ministrem rozwoju w Polsce jest – Mateusz Morawiecki. Człowiek ten do polityki wszedł prosto z wysokich stanowisk piastowanych w instytucjach finansowych i patrząc na jego posunięcia oraz deklaracje trudno oprzeć się wrażeniu, że działa w interesie tych właśnie instytucji bardziej niż w interesie naszej kraju.

Jak sam stwierdził w wywiadzie udzielonym TVP info:

„Będziemy pokazywali razem z minister Streżyńską zmiany w zakresie projektów tzw. cashless i paperless czyli bez papieru i jak najmniej gotówki, jak najwięcej elektronicznego obrotu”.

Warto przypomnieć, że Ministerstwo Finansów już wprowadziło ograniczenia w obrocie gotówką poprzez obniżenie limitu transakcji gotówkowych między firmami z 15 tysięcy euro do 15 tysięcy złotych. Jest to jedynie potwierdzenie, że słowa ministra rozwoju nie są rzucone na wiatr i będą miały potwierdzenie w konkretnych posunięciach naszego rządu. Sam zaś do minister jest również gorącym zwolennikiem umowy transatlantyckiej TTiP, która jest niczym innym jak oficjalnym oddaniem władzy w ręce korporacji.

 

Źródło: odbudowarp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ