Nastały ciężkie czasy dla amatorów wagarów i trwonienia pieniędzy. 1 września do 3 tys. moskiewskich szkół został wprowadzony nowy system informacyjny „Przejście i wyżywienie”. Młodzież została wyposażona w specjalne bransoletki, które poinformują rodziców o wszystkich działaniach podejmowanych przez ich pociechy na terenie szkoły.

Rodzic jak Wielki Brat

Zaostrzona kontrola uczniów to w gruncie rzeczy na wschodzie Europy nic nowego. W niektórych szkołach w Rosji i na Białorusi system działa już od 3 lat. Dotąd narzędziem kontroli była jednak elektroniczna karta, którą w stołecznych szkołach od 1 września wyparła silikonowa bransoletka o wdzięcznej nazwie „Moskwioniok” (czyli „mały mieszkaniec Moskwy”).

Bransoletka pełni rolę karty płatniczej i daje rodzicom możliwość kontrolowania wszystkich wydatków dziecka w ciągu dnia. To również spore udogodnienie dla uczniów, którzy nie muszą nosić przy sobie gotówki.

Dane zakodowane na bransoletce to również doskonałe źródło informacji o szkolnych postępach ucznia i jego frekwencji na zajęciach. O ewentualnej absencji dziecka rodzice zostaną powiadomieni SMS-owo bądź e-mailowo.

Źródło: edulandia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ