Informacje o ostatnich morderstwach popełnionych przez amerykańską policję dotarły do mediów i ludzi z całego świata dzięki temu, że osoby postronne zaczęły nagrywać całe zdarzenie. Zabójstwo Altona Sterlinga wywołało ogromne oburzenie wśród afroamerykańskiej społeczności, domagano się ukarania funkcjonariuszy a nawet szefa policji w Baton Rogue. Jednak świat nie usłyszałby o kolejnych strzelaninach gdyby mieszkańcom Stanów Zjednoczonych po prostu zabroniono nagrywania tego typu zajść.

Oczywiste jest, że zatwierdzenie odpowiedniej ustawy przeciwko nagrywaniu będzie nieskuteczne gdyż policja musiałaby wtedy zająć się nie tylko potencjalnym przestępcą ale także wszystkimi ludźmi w pobliżu, którzy wyciągnęliby swoje telefony i rejestrowaliby całe wydarzenie. Jednak ustawa w połączeniu z nową technologią która już jest w zasięgu ręki pozwoli ograniczyć wolność słowa i informacji.

Patent Apple opisuje zastosowanie światła podczerwonego do blokowania aparatów w iPhone’ach. Użytkownik tego urządzenia po skierowaniu swojej kamery na emitery podczerwieni otrzyma wiadomość o zakazie nagrywania. Kamera po prostu przestanie funkcjonować. Jeśli patent zostanie udostępniony innym korporacjom, ludzie nie będą mogli nagrywać nie tylko koncertów ale także nielegalnych działań, takich jakie miały ostatnio miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Pojawiają się słuszne obawy że nowa technologia, którą Apple już wkrótce zintegruje ze swoimi telefonami, zaprowadzi kompletną cenzurę informacji. Nie będzie można nagrywać masowych antyrządowych demonstracji, kolejnych morderstw popełnianych przez policję lub innych naruszeń funkcjonariuszy lub polityków. Technologia daje ogromne możliwości dla władzy która z całą pewnością nie zawaha się jej użyć.

 

 

Źródło, tłumaczenie: zmianynaziemi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ