„Podczas debaty dotyczącej przekopu Mierzei Wiślanej wiceminister gospodarki morskiej Paweł Brzezicki zasugerował, że polskie służby wzięły pod lupę organizacje pozarządowe. Prawdopodobnie chodziło o te NGO-sy, które krytykowały pomysł przekopu. Jest wśród nich między innymi Greenpeace Polska.

Służby miały sprawdzać, czy organizacje działające w Polsce nie są przykrywką dla obcych służb – podaje Radio Zet. Po pytaniach posłów opozycji dot. krytycznych opinii ekologów w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej wiceminister gospodarki morskiej Paweł Brzezicki poinformował, że jest w posiadaniu informacji, które – jak pisze Radio Zet – rzucają nowe światło na sprawę.

– Jestem po lekturze dokumentów dotyczących pewnego rodzaju niebezpieczeństw związanych z działaniami obcych państw w tym kierunku. Są to w dużej mierze dokumenty niepokojące. Wynika z nich, że polskie służby podjęły się pracy wywiadowczej i kontrwywiadowczej, aby określić niebezpieczeństwa ze strony niektórych podmiotów – mówił. – Pod przykrywką instytucji ekonomicznej lub organizacji pozarządowej, mogły one działać w służbie innego państwa – dodał.”

CZYTAJ WIĘCEJ: Polskie służby specjalne inwigilowały pozarządowe organizacje. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ