„Pracownicy straży granicznej Stanów Zjednoczonych sprawdzają konta przybyszów na Facebooku, aby ustalić ich poglądy polityczne, zanim zostaną wpuszczeni do kraju.

Prawnik z Houston, Mana Yegani powiedział, że kilku posiadaczy zielonej karty, którzy mają prawo do mieszkania i pracy w USA, zostało zatrzymanych przez strażników na amerykańskich lotniskach, kilka godzin po tym, jak prezydent Donald Trump podpisał dekret o zakazie przekraczania granic przez imigrantów z siedmiu krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Zakaz dotyczy podróżnych z takich krajów jak: Iran, Irak, Libia, Somalia, Sudan, Syria i Jemen.

Pani Yegani, która współpracuje z Amerykańskim Stowarzyszeniem Prawników ds. Imigracji (American Lawyers Imigration Association, w skrócie ALIA) przyznała, że ona i jej koledzy przez całą noc odbierali telefony od osób zatrzymanych przed wjazdem do USA, którym rozkazano powrócić do krajów muzułmańskich. W jednym z przypadków Sudańczyk, studiujący na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii, który mieszka w USA od 22 lat, został zatrzymany na pięć godzin w Nowym Jorku, natomiast w innym mężczyźnie mającemu podwójne obywatelstwo (Kanady i Iranu) nie pozwolono wsiąść na samolot w Ottawie.”

CZYTAJ WIĘCEJ:Straż graniczna USA sprawdza Facebooka cudzoziemców, aby ustalić ich poglądy polityczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ