A Syrian national flag flutters near a general view of eastern Aleppo after Syrian government soldiers took control of al-Sakhour neigbourhood in Aleppo, Syria in this handout picture provided by SANA on November 28, 2016. SANA/Handout via REUTERS

„Zachód jest wstrząśnięty najnowszymi doniesieniami z Syrii. Wojska lądowe, przy wsparciu ze strony Rosji, Iranu i Hezbollahu, dokonały błyskawicznego ataku na wschodnią, oblężoną część miasta Aleppo. Terroryści utracili ponad 40% terytorium w ciągu 48 godzin.

Szturm na pozycje opozycjonistów rozpoczął się w sobotę. Akcja była dobrze zaplanowana i skoordynowana. Wojska atakowały terrorystów ze wszystkich stron, a w szczególności w pobliżu autostrady. Oblężoną strefę próbowano podzielić na pół i otoczyć terrorystów w dzielnicach w północno-wschodniej części miasta. Część bojowników broniła swoich pozycji, a część postanowiła ewakuować się w kierunku południowym. Około 100 terrorystów poddało się armii.

Dzięki tej szybkiej operacji, udało się wyzwolić kilkanaście dzielnic. W ciągu dwóch dni, ewakuowano do zachodniej części miasta Aleppo kilka tysięcy cywilów. Obecnie armia rządowa zabezpiecza teren i zajmuje się wykrywaniem oraz rozbrajaniem ładunków wybuchowych, pozostawionych przez terrorystów.”

CZYTAJ WIĘCEJ: Syryjskie siły rządowe wyzwoliły sporą część Aleppo. Wśród terrorystów zapanował chaos.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ