17.05.2011 PRZEJSCIE GRANICZNE LUBIESZYN , CWICZENIA ANTYTERRORYSTYCZNE PRZED ZBLIZAJACYMI SIE MISTRZOSTWAMI EUROPY W PILCE NOZNEJ . ZADANIEM ANTYTERRORYSTOW BYLO ODBICIE Z RAK PORYWACZY SPORTOWCOW PODROZUJACYCH AUTOKAREM . FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: AKCJA ANTYTERRORYSTYCZNA ANTYTERRORYSCI ANTYTERRORYSTA PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW EUROPY POLICJA BEZPIECZENSTWO ZABEZPIECZENIE MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ EURO 2012 NEGOCJATOR POLICYJNY POLICYJNI NEGOCJATORZY
zbrojony w maczetę terrorysta napada na szkołę i barykaduje się z uczniami w jednej z sal – tak wyglądał plan ćwiczeń w szkole w Policach (woj. zachodniopomorskie)

Pracownicy i uczniowie w ten sposób pokazali młodym ludziom, jak zachowywać się w razie ewentualnego ataku terrorystycznego.

– Udało nam się zorganizować rzeczywistą akcję, na wypadek wtargnięcia napastnika do szkoły. Odpowiednie zachowanie, ewakuacja młodzieży i współpraca z policją to wszystkie ważne kwestie, które chcieliśmy przećwiczyć na wypadek takiej ewentualności – poinformowała Agata Jarmowicz, dyrektor szkoły, w której przeprowadzono ćwiczenia.

Źródło: fakty.interia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ