„Masowo przyjmowane nowe regulacje prawne prowadzą Europę w stronę głębokiego i niebezpiecznego stanu permanentnego „zabezpieczania”, stwierdziła Amnesty International w publikacji zawierającej wieloaspektową pod kątem praw człowieka analizę środków antyterrorystycznych przyjmowanych w 14 państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Raport Niepokojąco nieproporcjonalne: coraz szerszy zakres bezpieczeństwa narodowego w Europie pokazuje jak szereg ustaw i zmian prawnych przyjętych w zawrotnym tempie, podważa fundamentalne wolności i demontuje z trudem wywalczone gwarancje praw człowieka.

– W ślad za serią przerażających ataków, od Paryża do Berlina, rządy pospieszyły z zestawem nieproporcjonalnych i dyskryminujących regulacji prawnych – powiedziała Draginja Nadażdin, Dyrektorka Amnesty International w Polsce.

– Pojedyncze środki antyterrorystyczne są wystarczająco niepokojące, ale zebrane razem, tworzą przerażający obraz, w którym nie poddane żadnej kontroli władze depczą wolności od dawna uważane za oczywiste.”

CZYTAJ WIĘCEJ: UE: Orwellowska legislacja antyterrorystyczna pozbawia praw pod przykrywką ich ochrony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ