„Parlament Europejski i Rada UE zawarły porozumienie w sprawie ograniczenia dostępu do broni. Zmiany są forsowane od roku przez Komisję Europejską i według pomysłodawców mają przyczynić się do zmniejszenia zagrożenia terrorystycznego.

Nowe przepisy znacznie utrudnią zakup broni automatycznej i pół-automatycznej oraz obrót bronią dezaktywowaną (taką, która jest modyfikowana w celu uniemożliwienia użycia ostrej amunicji). Ograniczono handel bronią w Internecie i wprowadzono system oznaczania broni, który w założeniu ma przyczynić się do śledzenia zmian ich właścicieli. Mają zostać również nałożone obostrzenia na posiadaczy broni kolekcjonerskiej i historycznej.

– Dążyliśmy do porozumienia, aby zminimalizować prawdopodobieństwo strzelanin w szkołach i podczas obozów letnich oraz ataków terrorystycznych z użyciem legalnie posiadanej broni. Liczyliśmy na więcej, ale i tak jestem przekonany, że obecna umowa to kamień milowy, jeśli chodzi o kontrolę posiadania broni w UE – stwierdził przewodniczący KE Jean Claude-Juncker.”

CZYTAJ WIĘCEJ: Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące broni.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ