„Mieszkający w Amsterdamie Wim Hof posiada umiejętność, dzięki której kontroluje temperaturę ciała przy pomocy swojego umysłu, niezależnie od warunków zewnętrznych. Daje tym samym dowód na to, do czego nauka do tej pory podchodziła sceptycznie. Holender twierdzi również, że każdy ma w sobie taką umiejętność, wystarczy ją tylko wytrenować – nie przeszkadza w tym nawet choroba.

Zaburzenia immunologiczne, stwardnienie rozsiane, choroba Crohna czy zapalenie stawów –  są to choroby które łatwo mogą przejąć kontrolę nad naszym życiem. Przekształcając każdy rodzaj aktywności fizycznej w duże wyzwanie. Nawet coś tak prostego, jak stanie na nogach przez dłuższy czas, może być bardzo bolesne. Więc wspinanie się po górach tym bardziej powinno być poza zasięgiem dla ludzi cierpiących na te dolegliwości – nieprawdaż?

Wim Hof twierdzi że nie robi nic wyjątkowego i każdy może robić to co on potrafi. Przewodził grupie osiemnastu osób, bez żadnego wyszkolenia, w wyprawie na szczyt Kilimanjaro, która odbyła się w styczniu. Najstarszy z uczestników ma 65 lat, niektórzy z nich mają astmę, chorobę Crohna, i reumatyczny artretyzm. Po zaledwie czterech dniach treningu, jego alpiniści zamierzali zdobyć 6-tysięczny szczyt w 3 dni, ubrani tylko w krótkie spodenki i buty. Trasa Marangu zwykle jest przewidziana na 5-6 dni drogi – oni pokonali ją w 2 dni.”

CZYTAJ WIĘCEJ: Wim Hof – niesamowity Holender, który kontroluje swoje ciało przy pomocy umysłu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ